KOLOROWE JARMARKI czyli PRASKA TRANSFORMACJA cz. 1. Jak przełom 1989 odmienił przestrzeń miejską i społeczną

Pod nazwą wydarzenia „KOLOROWE JARMARKI czyli PRASKA TRANSFORMACJA cz. 1. Jak przełom 1989 odmienił przestrzeń miejską i społeczną” kryła się ciekawa akcja, w której wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział podczas 6. edycji festiwalu Wyłącz System. Była to dwuipółgodzinna piesza wycieczka po warszawskiej Pradze z udziałem przewodnika. Dlaczego akurat spacer po Pradze i jaki jest jej związek z polską transformacją ustrojową lat 80.?

Praga to miejsce, które w przeciągu kilkudziesięciu lat od okresu transformacji przeszło ogromne zmiany. Niegdyś zaniedbana i często niebezpieczna, dziś odkrywana jest na nowo. Na terenie tej dzielnicy znaleźć można wiele niezwykłych miejsc stanowiących relikty dawnego systemu. Część z nich odwiedzili spacerowicze, których oprowadzał jeden z praskich „spacerologów” – warszawskich przewodników specjalizujących się w pieszych wędrówkach po zakątkach stolicy.

Akcja „KOLOROWE JARMARKI czyli PRASKA TRANSFORMACJA cz. 1. Jak przełom 1989 odmienił przestrzeń miejską i społeczną” wpisała się w tradycję organizowania w ramach festiwalu Wyłącz System tematycznych spacerów. Podczas ich trwania uczestnicy mieli okazję poznać nieznane karty z historii zapomnianych już, a niegdyś często odwiedzanych i prężnie funkcjonujących miejsc na mapie Warszawy.