Fiesta

Nieodłącznym elementem festiwalu Wyłącz System była Fiesta – taneczne świętowanie rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 roku. Na imprezach tych pojawiali się znani wykonawcy muzyki popowej, elektronicznej, rockowej i DJe, przy których muzyce publiczność bawiła się do białego rana. W zeszłych latach wystąpili artyści, tacy jak Karl Hector & the Malcouns, Trifonidis Orchestra, Daniel Drumz, Mr Krime, DJ Burn Reynolds, Curly Heads, Soma Ansamble, BaBu Król, Kury, Brygada Kryzys, YeShe, Teresa i Tygrysy, Bubliczki, Warsaw Balkan Madness, Green Jesus, Fifti/Stare Piosenki, Strefa Rytmu, Polly Darton & Silda Twinton, Sonar Soul, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa.

Fiesta podczas festiwalu Wyłącz System w 2014 roku

Fiesta odbywała się co roku w innym charakterystycznym punkcie na mapie Warszawy. Pierwsza edycja Fiesty (2009) zorganizowana została w Elektrociepłowni Powiśle, a następne między innymi w Starej Drukarni (2010), Hotelu Europejskim (2011), pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim (2012), w Domu Towarowym Bracia Jabłowscy (2013), Wytwórni Wódek „Koneser” (2014) i w Teatrze WARSawy (2015). W ten sposób nieistniejące już w większości, ale wciąż bardzo rozpoznawalne zabudowania industrialne stolicy stały się scenerią i tłem niczym nieskrępowanej zabawy i przestrzeni muzycznej.

Uczestnictwo w imprezie, jaką była co roku Fiesta, było bezpłatne, obowiązywały jednak zapisy. Zapisy na można było składać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej festiwalu Wyłącz System oraz za pośrednictwem Domu Spotkań z Historią – głównego organizatora festiwalu oraz Fiesty.